A Litera beszélgetéssorozatában a házigazda, Jánossy Lajos havonta két ülésben, minden második kedden látja vendégül a kortárs irodalom színét-borsát, hogy az írókkal, költőkkel, literátusokkal teák és sörök fölött fesztelenül és szertelenül diskuráljon műhelytitkokról és olvasmányokról, álmokról és zenékről, nőkről és férfiakról, szenvedélyekről és emlékekről, utcákról és terekről, vagyis a városról és mindannyiunkról, akik „maradunk itt, maradunk”.
A sorozatban eddig Bereményi Gézával, Térey Jánossal, Németh Gáborral és Garaczi Lászlóval hallgathattunk izgalmas beszélgetéseket a Szatyorban.
2010. november 30-án, kedden 19 órától Sajó Lászlóval beszélget házigazdánk, Jánossy Lajos.
Sajó László legutóbb megjelent könyvét, az Írottkő című "fejlődési-nevelődési" regényt 2009-ben adta ki a L'Harmattan. 1966-ban játszódik, egy tízéves gyerek története a tízéves Kádár-korban. Érdekessége, hogy a szerző ezt a tanévet Ottlik katonaiskolájában töltötte mint logopédiai „növendék".
"Szerettem volna egy olyan dolgot írni végre, ami tetszik a szüleimnek. Nem értem el, a kezükbe adtam, de nem igazán voltak boldogok, ők a saját életük pontos történéseit keresték benne, és nem tetszett nekik, hogy értelemszerűen megváltoztattam, sűrítettem, összevontam dolgokat, karaktereket, eseményeket. (...) Nem egy boldog költészet az enyém, én a lírai alkatommal, az állandóan visszatérő depresszív témáimmal, a halállal, az elmúlással nem annyira tettem boldoggá a szüleimet. Hiába mondom nekik, hogy a költészetnek igenis az élet legfontosabb kérdéseiről, a születésről, a halálról kell szólnia, ők ezt másképp nézik" - mesél a vele készült interjúnkban.
Ajánlott bejegyzések: